střechy Jeremiáš střechy Jeremiáš


KONTAKT:

Jan Jeremiáš

TESAŘSTVÍ, POKRÝVAČSTVÍ

Lesní 57/10
373 71 Rudolfov

Tel.:387 228 302
Mobil: 608 280 218

E-mail:
strechy.jeremias@seznam.cz

foukaná izolace


Co je ISOCELL

Isocell ISOCELL je tepelná izolace z celulózových vláken, která je vyrobena optimální recyklační metodou z novinového papíru.

Základním materiálem pro ISOCELL je tedy dřevo, jehož vynikající vlastnosti jsou známy již po tisíciletí. ISOCELL se vyrábí v Rakousku, v jednom z nejmodernějších zařízení v Evropě. Tříděný novinový papír se nahrubo natrhá, smíchá s boritany a umele v mlýnu. Boritany chrání ISOCELL před napadením hmyzem, plísní, hnilobou a požárem. Výroba je podrobena cizí a vlastní kontrole pro německá, rakouská a evropská technická schválení nejpřísnější kvality. Vločka s dlouhým vláknem Vás přesvědčí extrémně nízkou tepelnou vodivostí a odolnosti proti sedání také u silnější izolace. ISOCELL není toxický, neobsahuje žádné podezřelé látky nebo přísady a je na dotek měkký a teplý. Nedráždí kůži, není agresivní, a tudíž je hodnocen jako sympatická izolační látka.

Odborné podniky ISOCELL s licencí vyfukují celulózová vlákna do dutin pomocí speciálních vyfoukávacích strojů. Celulózová vlákna v konstrukci zplstnatí a vytvoří se přesná izolační matrace beze spár, odolná proti sedání.

Výroba

ISOCELL se vyrábí v Hartbergu ve Štýrsku (R), v jednom z nejmodernějších výrobních zařízení v Evropě. To se neprojevuje jen na kvalitě celulózy, ta navíc ještě šetří energii a nezatěžuje životní prostředí. Pro výrobu celulózových vláken ISOCELL se výhradně používá novinový papír. Vytříděný novinový papír se rozdrtí v drticím stroji a poté se se mele v tzv. mlýnu s vířivým proudem, který rozmělní papír na vlákna. Vláknitá struktura je zásadním znakem kvalityfoukaná izolace ISOCELLU. Pouze ta nejdelší vlákna zaručují nejlepší utěsnění a odolnost proti sedání. Celulózová vlákna ISOCELL jsou impregnována boritou solí z důvodu ochrany proti požáru, plísni, hmyzu nebo napadení škůdcem. Borité soli jsou přírodní produkty, pro člověka a životní prostředí jsou nezávadné. V malém množství je naleznete např. v potravinách, jakož i v tekutině na kontaktní čočky.
ISOCELL je balen do pytlů po 12,5 kg a dodáván na europaletách po 21 pytlích.
ISOCELL je dodáván ze závodu v Hartbergu přímo do odborného podniku ISOCELL.

Přednosti / vlastnosti

Nejlepší tepelně izolační hodnoty
Vynikající tepelná ochrana
Regulace vlhkosti
Vynikající ochrana před hlukem
Vysoká protipožární ochrana

Zpracování

VOLNÉ NASYPÁNÍ:
Používá se hlavně u izolací podlah s malou izolační tloušťkou.
OTEVŘENÉ FOUKÁNÍ:
Preferované použití k izolování beze spár horních mezipodlažních stropů a podlah mezi podlahovými polštáři.
NAFOUKÁNÍ:
Technika pro všechny dutiny, které byly předem zevnitř a zvenku uzavřeny. V dutině zplstnatí celulózové vlákno a vytvoří přesnou izolační matraci beze spár a odolnou proti sedání. Podle použití se izolace fouká hadicí, tryskou nebo tzv. kopím.
SPRAYOVÁNÍ:
Tato technika se používá ve svislých zónách u otevřených konstrukcí, jako jsou např. jednostranně otevřené hrázděné stěny (instalační roviny, příčky), pro nanesení protihlukové ochrany stropů a klenby, pro vnitřní celulózovou izolaci s možností nanesení omítky bez parotěsné fólie k termické sanaci památkově chráněných fasád.
foukaná izolace

Oblasti použití

Možnosti použití celulózové izolace ISOCELL jsou rozmanité. Systém nafoukání ISOCELL umožňuje izolovat beze spár a bez odřezků. Ušetří Vám čas a náklady.

Novostavba nebo renovace budovy, nízkoenergetické nebo pasivní domy, střešní stěny, horní mezipodlažní stropy, snížené podhledy, podlahy, vnější a vnitřní stěny hrázděných staveb, izolace vnitřních stěn, fasádní izolace, vyrovnávací zásobníky, instalační šachty atd.střechy Jeremiáš   střechy Jeremiáš   střechy Jeremiáš   střechy Jeremiáš   střechy Jeremiáš  
2012 © Všechna práva vyhrazena Jan Jeremiáš – Tesařské a pokrývačské práce | SEO od Effectix